Orvos válaszol - kérdés
zoltan
2013-06-11 13:52:53

Tisztelt Főorvos asszony

Fiamnak a labor eredményeit az alábbiakban adom meg.

Direkt bilirubin 13,2
GOT 170
GPT65
GGT1121
A házi orvos elküldte fiamat Infektologiai szakrendelésre ahol az ambulánslapon toxikus májlesiot véleményeztek és egyben diagnozis megállapitás céljábólHBc,HBsAg szerelógiát inditottak.Avizsgálati eredmény:
HCV monolisa ELISA Bio Rad: negativ
Hepatitis B vírus surfaceAg mutatás ELISA(BioRad).neativ
Hepatitis B vírus anti-HBcmutatásELISA(Biomsrieux):negativ
Tisztettel kérem Főorvos asszonyt,hogy hatékony eljárás
érdekében milyen gyogymodot kelene alkalmazni,vagy milyen vizsgálatot kelene kezdeményezni.
Válaszátvárva:Tisztelettel Szama Zoltán 8500 PÁPA Gyár u 22.
Tel:89/322571















Az eredmények ismeretében minden érdemi intézkedés nélkül átvette majd nost a vizsgálatot követöen mintegy három év mulva megkivánja ismételtetni mondván Ö azt gondolta,hogy fiam Ajkára jár ambulanciára.Tisztelt dr úr kérdésem,hogy az elözőekben leirt labor eredmények ismeretében mily módon lehetne egy eredményes kezelést elinditani.

Dr. Gerencsér Emőke válasza témában
Kedves Kérdező!
Levelében nem említi a fia életkorát, egészségi állapotát és azt sem, hogy miért fordult orvoshoz, miért készítettek vérképet. A említett értékek sok esetben megemelkedhetnek.Ezekből az értékekből nem lehet diagnózist felállítani.A vírusos májgyulladást kizárták. Az említett laborértékek emelkedését okozhatja a máj érintettségén kívül mononucleosis infectiosa,pajzsmirigy betegség, hasnyálmirigy, vagy prosztata betegség, epeutak betegsége, de okozhatja gyógyszerszedés, alkohol fogyasztás is. Valamint környezeti ártalmak: például festékek, oldószerek, permetek stb., Sokszor átmeneti az emelkedés.
Tehát laboreredményt nem lehet kezelni, csak kimutatott betegséget és jelenleg nem tudni, hogy külső ok miatti átmeneti emelkedésről van-e szó, esetleg valamiféle betegség kezdődik. Mindezt a háziorvossal kell megbeszélni.
A máj védelme érdekében természetes anyagot tartalmazó készítményt javaslok használni.
Ilyenek a szilimarin tartalmú készítmények, de tudományos értekezések jelentek meg az étkezési cékla kifejezett májvédő hatásáról is, azaz céklát is be kellene iktatni az étrendbe.Savanyúságként is, de zöldségcentrifugán kinyomott nyers levet is.Emellett meg kellene nézni a zsíranyagcserét / koleszterin és triglicerid szinteket is/
Valamint javaslom, hogy a fia állapotát a háziorvos ellenőrizze.
dr Gerencsér Emőke
Az Orvos Válaszol rovatunk lehetőséget biztosít arra, hogy rendelőkben való várakozás nélkül gyorsan, online feltegye kérdését szakorvosainknak.
Kérdése és az orvos által adott válasz megjelenik az oldalon, így később is visszakereshető lesz, valamint az oldal látogatói is informálódhatnak belőle.